Mersy Gıda Sanayi Dış Ticaret A.Ş. 2018 yılında Mersinin Akdeniz ilçesinde kurulmuştur.

Faaliyet alanımız olan meyve-sebze sektöründe, Türkiye’nin verimli arazilerinde kaliteli ürün yetiştiricilerinin arasından seçtiğimiz, iyi tarım uygulamalarına uyum sağlayan sözleşmeli çiftçilerimizle yetiştirmiş olduğu ürünler için ithalat ve ihracata uygun tarım anlaşmaları yapmaktayız.

Ürünlerimizi uzman ekiplerimizle, ürünün kalitesine önem vererek, yıllık ihracat kapasitesi 110 milyon tl olan 28.417  m’2lik alanda kurulu gelişmiş makine teçhizatına sahip olduğumuz tesisimizde brc, ıfs, global GAP ve fssc22000 sertifikaları standartlarında paketleyerek ihracata hazır hale getirmekteyiz.

Taşımacılık alanında uzman, hızlı ve güvenilir iş ortaklığı yaptığımız firmalarla ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Sektörün öncü firmalarından olma yolunda; ülke ekonomisine, ihracat ve istihdam konularında katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Birinci sınıf kalite değerindeki ürünlerimizi daha çok ülkelere ulaştırarak, dünya yaş meyve- sebze ihracatçısı ülkeleri arasında bulunan ülkemizi üst sıralara taşımak amacında olan kuruluşumuz müşteri memnuniyeti temelinde hızlı ve güvenilir, gelişmelere açık ve yüksek kalite ile çalışma prensibi ile 2019 yılında ulaştığı 20.000 tonajlık  ihracat kapasitesini  2023 yılında 100.000   çıkarmayı hedeflemektedir.

Başta Mersy Tarım ve Sanayi Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanı Mustafa Ersoy olmak üzere, alanında uzman ve özverili çalışma ekibimizle birlikte; ulusal ve uluslararası piyasada çalıştığımız üreticilere ve taşımacılık sektöründeki firmalara katkı sağlayarak süreklilik arz etmekte iddialıyız.